Новости

Jak rozumieć, dobry film lub złe?

Jak rozumieć, dobry film lub złe?

Kiedy film i wszystko, co wokół - dwie duże różnice

Obejrzałem film rozczarował. Jeszcze raz - i rozczarował w kinie. Jak to się stało? Może po prostu nie potrafisz wybierać filmy dla siebie? Kingwarez darmowe filmy, muzyka, tapety, erotyka. Czy istnieje algorytm wyboru idealnego filmu dla siebie?

Obejrzałem film rozczarował. Jeszcze raz - i rozczarował w kinie. Jak to się stało? Może po prostu nie potrafisz wybierać filmy dla siebie? Jak zwykle jestem bardzo rzadko wydaję swoje pieniądze na złe filmy. I najczęściej moje oczekiwania prawie pokrywają się z wynikiem. Czy istnieje algorytm wyboru idealnego filmu dla siebie?

Tak się składa, że wszyscy 2-3 razy w miesiącu (a kto to w tygodniu) podjąć decyzję, jaki film obejrzeć. Najprostszym rozwiązaniem jest uciec od sytuacji. Na przykład, ty przyszedłeś do kina - spojrzał na zegarek, kalendarz, i udał się na najbliższy seans. Jeśli kino многозальный - wybierasz z 2-3 wariantów film, który "niby nic" lub "zbyt długi". Oczywiście, z punktu widzenia konesera film ten wariant - bez domieszek random, i w ogóle nie jest rozwiązaniem, pop i przedszkole. Rozczarowań w tym przypadku uniknąć trudniejsze.

Jest jeszcze opcja zobacz na plakat lub wziąć ulotkę i przeczytać informacje na najemcy o filmie - krótko historię, nazwiska aktorów. Ale ta historia czasami wywołuje zdziwienie. No na przykład:

Jak rozumieć, dobry film lub złe?

Że to komedia o końską dupę i papuga? O dziewczynie i drugiej klasy. Lub ostatni przykład - "Fanaberie". Patrz, afisz i w ogóle promo-kampania ostatecznie zestrzelili przyszłych widzów z tropu. Czego oczekiwać od takiego filmu?

Jak rozumieć, dobry film lub złe?

Komedia romantyczna z miłosnym trójkątem? Gówno prawda! W sali kinowej zobaczysz film dla dzieci o podwórkowym piłce nożnej. Nie doszłoby do tego, gdybyś wcześniej obejrzałem trailer. Ale przyczepy - w ogóle osobna historia. Zwykle jest to wielka owsianka z klatek, które epos "sprzedają" najdroższe kawałki filmu. Oto przykład:

To wielki zwiastun (według niego uczą się robić trailery). Ale trailer do bardzo średni film, który trafił w kasie i mało komu się podoba. To tak jakby sądzić o produkcie reklamowych na rolkach. No a jak jeszcze? Są i przeciwne sytuacje. Oto na przykład - trailer "Złego Mikołaja" był okropny, w ogóle nie było wiadomo co to za film.

Rodzinna, świąteczna komedia?

A okazał się zabawny i zły film (szczególnie w tłumaczeniu Goblina lub w oryginale)! Oczywiście, oglądam trailery, ale spożywczą rzadko. Najgorzej, jeśli z przyczepy fabuła jest jasne do końca, i dobrze jeśli pozostaje intryga. Oto, na przykład, w przyczepach komedii z Adamem Сэндлером ZAWSZE wszystko najlepsze dowcipy pozostają w przyczepie. Więc ostatnim rozczarowaniem dla mnie zawsze byli "Koledzy", gdzie trafiłem przypadkowo: śmiali się z tych dowcipów, które już widziałem.

Zapytaj - i że sama postać? Nazwiska aktorów? Częściowo tak. Leslie Nielsen wybaczyłem nawet "Facetów z метлами". Także - świetni aktorzy zazwyczaj potrafią wybrać dla siebie roli, filmy i reżyserów. I przejściówek, głupie filmy u nich jest bardzo mało. Przykład - Nicole Kidman, Will Smith, Jack Nicholson, Tom Cruise, nawet Bruce Willis. Wyjątek - Robert De Niro, który może sobie pozwolić, aby być wielkim i występować w czym popadnie.

Nieco rzadziej - to nazwisko reżysera. Niektórzy reżyserzy kręcą jeden wielki film za całą karierę, nie дотянувшись do jego wykończenia (na przykład Michael Куртиц zdjął 173(!!!) filmu i tylko jedną "Casablanki"). Inne kręcą całe życie jedno i to samo, jak Tony 'ego Scotta lub Woody' ego Allena. Jeśli jesteś gotowy, że "wystarczy spojrzeć jeszcze jeden складный film", a nie coś niezwykłego - dlaczego nie? Przynajmniej możesz być pewien, że nie będzie źle. Mam dziwne wyjątki - jak Robert Zemeckis. Twórca "powrót do przyszłości" i "Forrest Гампа" pod starość chory trójwymiarowymi bajki, i клепает ich malejąco - jeden gorszy od drugiego. W tym samym czasie jestem przekonany nowych filmach Spielberga lub Camerona.

Ja jeszcze patrzę na nazwisko scenarzysty, a nawet operatora filmu. Na przykład, filmy według scenariuszy Charlie Kaufmana zawsze dokręcone i заморочены do granic możliwości (jak lubię) i nie ma znaczenia, kto je zdejmuje - Gondry, Джонз, Clooney lub sam Kaufman. Również wiedza autora scenariusza, często ratuje od złych sequeli - na przykład wiedziałem, że scenariusze "Airplane 2" lub "Sam w domu 3" napisał nie zrozum kto, i czekać tam nie ma nic. Fajne operatorzy też nie działają z byle kim. Dlatego, gdy Janusz Kamiński, operator Spielberga, zdjął "Skafander i motyl" (nominacja do Oscara) z дебютантом, postanowiłem, że to nie przypadek, obejrzeć warto.

Czasami - bardzo rzadko - można zauważyć, że fajne filmy - zasługa producenta. Na przykład, Joel Silver w odpowiedzi i za "Terminator 1-2", i za "Matrixa". A pod rozpoczęciem Nilu Моритца (szybcy i Wściekli, Trzy x, Green hornet) filmy prawie nigdy nie wchodzą w kasie. Jeszcze o jakości filmu dlaczego mówią oceny widzów na miejscu IMDB.com.

U dobrego filmu może być oszacowanie od 6-7, ale poniżej 5 - bzdura. Oszacowanie od więcej niż 8 otrzymują filmy z potężnymi fan-klubów, na przykład, kultowe seriale. I chciałbym powiedzieć, że oceny są takie głupie i nie miara, ale w moim przypadku prawie zawsze są takie same. Nawet małe "szóstka" - znaczy "można oglądać".

W końcu recenzji. Niestety, drukowane recenzje często piszą na podstawie trailera i jakichś предпоказов, więc często tam bywają nawet rzeczywiste błędy. Opinie na tej samej "Billboard" dają do myślenia, i często są obiektywne. Jeśli na film w ogóle nie ma recenzji - to niepokojący telefon. Jednak prawdziwi krytycy filmowi - ludzie bardzo dziwne, zbyt wiele widziałem, niczemu się nie dziwią się i w ogóle - nie zawsze lubią kino. Mogą one заспойлить całą fabułę, na przykład, jak to często robią w "Коммерсанте", albo zacząć szukać metafor i odniesień do klasyków, albo zaczynają porównywać Jasona Стэтхема z młodym Miastowi. Dobrze, jeśli znajdziesz krytyka, których poglądy są ci bliskie, ale najlepiej czytać recenzję już po obejrzeniu, bo jak ktoś będzie zainteresowany, czy co.

Festiwalowe nagrody. Biorąc pod uwagę, że połowa festiwali, w tym Oscara, bardzo rzadko dają nagrody sukces wzory (przypomnij sobie, jak kopa "Początek" lub "Człowieka-pająka"). Taki filozofia - zwrócić uwagę widzów na dobre, ale малораскрученные filmy. A druga połowa - festiwale, gdzie w jury siedzą kiniarze lub te same krytycy, którzy tak znają się na filmach, że z roku na rok dają nagrody nudna, заумной шняге, zrobionego na obrzeżach cywilizacji. Im mniej szans na miłość ludu, tym większa szansa, że film będzie sukces na festiwalach.

Przyjaciel. Ludzie, z którymi się dzielił garnek w przedszkolu, zazwyczaj znają się na film prawie jak ty. A jeśli często chodzisz do kina razem, to widzieli tyle samo filmów jak i ty. Ich opinia może pomóc, a może zmylić. W ogóle cały ten post prowadzi do jednego pytania - Jak ty zdecydowałaś, że to dobre będzie film, czy nie?

Поделитесь статьей с друзьями

Яндекс.Метрика Индекс цитирования